Haber

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, öldürülen sokak müzisyeni Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, geçtiğimiz hafta İstanbul Kadıköy’de şehit olan sokak müzisyeni Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kaftancıoğlu, “Cihan’ın acısının yanı sıra bir de üzüldüğüm şey, tek bir AKP yetkilisinin ya da yöneticisinin aileye taziye mesajı göndermemiş olması… Bu kadar mı koptuk birbirimizden. Yazık.”

Kadıköy Rıhtım’da sokak müzisyeni olan 30 yaşındaki Cihan Aymaz, geçtiğimiz Salı günü istediği şarkıyı söylemediği iddia edilen Mehmet Caymaz tarafından bıçaklanarak öldürüldü. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün şehit olan Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette Kaftancıoğlu, “Ben buraya taziyeye geldiğimde çok samimi bir şekilde söyleyeyim siyasi görüşünüzü, amcamın acısını, siyasi düşüncenizin ne önemi var. Amcam AKP’li de olsa ben AKP’liyim. şimdi burada “Nasılsa buradayım. Acı siyaseti olur mu?”

“ŞARTLAR AİLESİNİ HİÇ BİR AK Parti YETKİSİ VE YÖNETİCİSİ ZİYARET ETMİYOR”

Kaftancıoğlu, öldürülen müzisyen Cihan Aymaz’ın ailesine yaptığı taziye ziyaretine ilişkin Twitter hesabından şunları paylaştı:

“Cihan’ın acısının yanı sıra bir de üzüldüğüm şey bir AKP yetkilisi ve yöneticisinin bile aileye başsağlığı dilememesi… Böyle mi ayrıldık, ayrıldık birbirimizden. Yazık! 86 milyon barışıp kavuşacak yine acı, hüzün ve sevinç içinde #Söz sana.”

KILIÇDAROĞLU’NUN DURUM MESAJINI DA İLETTİLER

CHP İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu, İl Müdürümüz ve İlçe Başkanlarımızla birlikte Kadıköy’de şehit olan sokak sanatçısı Cihan Aymaz’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak taziyelerini iletti. Başkan Adayı ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-karamursel.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu