Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hukuktan, Demokrasiden ve Meşruiyetten Sapmadık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maruz kaldıkları provokasyonlara rağmen hukuktan, demokrasiden ve meşruiyetten sapmadıklarını, sandık onur ve haysiyetine asla zarar vermediklerini ifade etti. terimini kullandı.

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, geçmişte Türkiye’ye hizmet eden siyasetçilerin başına gelenleri büyük ölçüde yaşadıklarını ve yaşadıklarını söyledi.

Erdoğan, “İşte 21 yıldır millet adına mücadele ettiğimiz kirli senaryolar” başlıklı paylaşımında, mahkeme kararıyla önlerinin kesilmek istendiğini ve vesayetle korkutulduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “MİT kumpası ile meslektaşlarımız üzerinden bizleri hedef aldılar. Gezi olaylarıyla sokaklarımızı ateşe vererek gözümüzü korkutmaya çalıştılar. 17-25 Aralık’ta Sayın Sayın’ın elindeki kayıtlar üzerinden milli iradeyi gasp etmeye kalkıştılar.” . Kemal’in kendisi artık ‘montaj’ olduğunu kabul etti.” değerlendirmesini yaptı.

“14 Mayıs’ta Anadolu Bilgeliğinin galip geleceğine yürekten inanıyoruz”

15 Temmuz’da FETÖ ihanet çetesinin doğrudan hedefinde olduklarını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

“DEAŞ’tan PKK’ya bütün terör örgütlerini ortaya çıkardılar. Hepsinin amacı milletin sandıkta verdiği yetkiyi zorla geri almaktı. Ancak biz gerektiğinde demokrasimizi canımız pahasına savunduk. Yenildik. bölücü örgütün hain saldırılarında birçok çalışma arkadaşımız.

Seçim bürolarımıza molotof bombaları atıldı, birçok kardeşimiz taciz ve hakarete uğradı. Maruz kaldığımız tüm provokasyonlara rağmen hukuktan, demokrasiden ve meşruiyetten sapmadık. Sandığın onurunu, sandığın gururunu hiçbir zaman zedelemedik. Ne söyleyeceksek sandıkta söyledik, sandıkta söyledik. Bazıları gibi biz de kulağımıza fısıldayan Batılı güçlere değil, ‘Anadolu İlmi’ne güvendik. Bugün 85 milyon insanın öngörüsüne ve öngörüsüne güveniyoruz. 14 Mayıs’ta Anadolu Bilgeliğinin galip geleceğine yürekten inanıyoruz.”

haber-fatih.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu