Haber

Fenerbahçe maçında yaşananlara dikkat çeken Ankaragücü Başkanı Koca fena patladı: Türk futbolu manevi bir krizle karşı karşıya

Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olan MKE Ankaragücü’nün lideri Faruk Koca, hakemin kararlarına sert tepki gösterdi. Koca, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile oynadıkları maçta galibiyetlerinin engellendiğini belirtti.

“FAVORİMİZDEKİ MAÇ SONUCU BİZİM AHLAMIZA DÖNDÜ”

Koca yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe maçının hakemi galibiyetimizi engelledi. Maçın sonucunu aleyhimize çevirdi. Bu olumsuzluklar bizim yiğitliğimizi artırıyor. Hakemin motivasyonunu ve oyuncularımızın davranışlarını etkileyen kural dışı davranışlar.” sahadaki oyuncular yöneticinin profesyonelliğinden uzaktır.Bu yöneticilerin süre sonuna kadar cezalandırılması değerlidir.Hakem raporlarıTemsilci raporlarının açıklanması değerlidir.Ancak TFF Tahkim Kurulu tarafından verilen cezaları kaldırmamalıdır. Bir hafta sonra PFDK.” ifadelerini kullandı.

Koca’nın açıklamasının tamamı şöyle:

“KURALLARA UYMAK”

“Savunmanın getirdiği şampiyonluk, büyüklük değildir. Büyüklük, yaptığınız her hareketin sorumluluğunu almaktır. Futbolda çatışmayı bitirin. Kurallara bağlı kalın.”

“TÜRK FUTBOLU AHLAKSIZ BİR KRİZLE KARŞI KARŞIYDA”

Yönetim kurulumuzla birlikte Fenerbahçe maçındaki skandal yönetimi, gasp edilen puanları, futbol ortamının güvensizliğini ve yönetici davranışlarını masaya yatırdık. Bu toplantının kararını Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş grubu dışındaki tüm gruplara yapılan bir haksızlık olarak aldık. Türk futbolu süregelen bir ahlaki krizle karşı karşıya. Saha içinde ve dışında yapılan etik dışı hareket anlayışı futbolu ele geçirdi. Maçı hem hakem hem de rakibi tarafından korunarak kazanan takımlar, manevi bedeli görmezden gelirler. Dürüst, adil ve tarafsız bir şekilde rekabet ederiz.

“KULÜPLERİMİZİN DENEYİMİNDEKİ onlarca haksız uygulama var”

Fenerbahçe – Adana Demirspor karşılaşmasının 13. dakikasında Fenerbahçe’ye penaltı verildi. Giresunspor – Beşiktaş maçında iptal edilen Giresunspor’un 10. haftadaki golü. Sivasspor’un 16. haftadaki Galatasaray – Sivasspor maçındaki golü iptal oldu. 25. hafta Galatasaray – Kasımpaşa maçında Torreira’ya kırmızı kart verilmedi. Giresunspor – Beşiktaş mücadelesinin 28. haftasında rakibine yumruk atan kırmızı kart. Mağdur kulüplerimizin yaşadığı onlarca haksız uygulama var.

“SAHİP OLDUĞUNUZ HER ŞEYİ AÇIKLAMAK ZORUNDASINIZ”

Galatasaray yöneticisi ‘Ligin sonunda elimizdeki her şeyi açıklayacağız.’ diyor. Bakıyoruz Galatasaray lehine çok haksız kararlar var. Sahip olduğun her şeyi açıklamak zorundasın. Anlatmazsanız futbolun önünde engelsiniz. Anlatarak futbolun dışına çıkmak gerekiyor.

“MESLEKİ İTİBARINIZI KORUYUN”

Tüm kulüp ve federasyonlara sesleniyorum. Birbirinizi yanıltmak ve korkutmak için etik dışı davranışlarınızı durdurun. Kalan maçları pahalı hale getirmek için kenara çekilin. Hakemlerimiz de her türlü baskı ve tehdide karşı dirençli olmalıdır. Mesleğinizin prestijini koruyun. Yarın ailelerinizin yüzüne bakacaksınız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu