Haber

Güney Koreli uyuşturucu kaçakçısı Çin’de idam edildi

Güney Kore’nin Çin’de defalarca af davet etmesine rağmen, Güney Koreli bir uyuşturucu kaçakçısı 9 yıl aradan sonra ilk kez idam edildi.

Yonhap’ın haberine göre, Güney Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinin merkezi olan Guangcou’da infazdan “derin üzüntü duyduklarını” söyledi.

Yetkili, 9 yıl sonra ilk kez Çin’de bir Güney Koreli uyuşturucu kaçakçısının idam edildiğini ve Çin’in infazı diplomatik kanallardan önceden bildirdiğini bildirdi.

İdam edilen kişinin 2014 yılında 5 kilogram metamfetamin bulundurmaktan Çin’de tutuklandığını ve 2019 yılında bölge mahkemesi tarafından idam cezasına çarptırıldığını açıklayan yetkili, idam cezasının ardından Seul hükümetinin Pekin’den defalarca bu konuyu gözden geçirmesini veya ertelemesini istediğini söyledi. karar, ama boşuna. .

Çin’de 1 kilogramdan fazla afyon veya 50 gramdan fazla metamfetamin üretmek veya kaçakçılık yapmak suçundan hüküm giyen ve uyuşturucu ticaretinde ağır yollara başvuranlar, ölüm dahil ağır cezalarla karşı karşıya kalabilir.

2014 yılında Çin, uyuşturucu ticareti yapmaktan dört Güney Kore vatandaşını idam etti.

atabeyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu