Ekonomi

Halkbank’tan ‘Çocuk Bankacılığı’ uygulaması

İSTANBUL (İGFA) – Hayata geçirdiği yeniliklerle geleceğin bankacılığına yatırımlarını sürdüren Halkbank, yeni taşınabilir uygulamasıyla 18 yaş altı müşterileri için fark yaratıyor. Halkbank’ın dijital bankacılık alanındaki en yeni uygulamalarından biri olan Çocuk Bankacılığı ile 18 yaş altı çocuklar ve gençler bankacılık hizmetleriyle tanışıyor.

Halkbank Çocuk Bankacılığı Uygulaması 2 tema ve içerik yönetimi ile hizmet vermektedir.

0-9 yaş ve 10-18 yaş temalı uygulamanın eğitici içerikleri ve oyunları çocuk ve gençlerin yaş gruplarına hitap edecek şekilde tasarlandı.

Uygulamanın ilk aşamasında Halkbank şubelerinden alınan kumbara hesabı üzerinden birikim ve hesap hareketleri takip edilerek finansal farkındalık artırılıyor. Bireysel gelişim eğitim içerikleri ile desteklenir. Çocuklar ve gençler dijital ortamda karekod paylaşarak büyüklerinden harçlık isteyebiliyor.

İlerleyen dönemlerde; Klasik kültürümüzün dijitalle bütünleştiği, yaşa özel oyunlar, finansal okurluk ve yazarlığı artırıcı eğitimler, aile etkileşimini artırmaya yönelik eğlenceli etkinliklerle çocuk ve gençlerin gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

habermamak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu