Haber

İstanbul’da onarım için tamirciye bırakılan otomobili çaldığı öne sürülen kişi yakalandı

İstanbul Maltepe’de onarım için bir tamirciye bırakılan otomobili çekiciyle çaldığı belirlenen şüpheli yakalandı.

Esenkent Mahallesi’ndeki bir iş yerine tamir için arabasını bırakan E.K. (66), bir mühlet sonra tekrar iş yerine gittiğinde aracının yerinde olmadığını gördü.

E.K’nin başvurusu üzerine çalışma başlatan ve güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aracın bir çekici ile otoparktan çıkarıldığını belirledi.

Çekicinin kaçış güzergahındaki çok sayıda kamera kaydını inceleyen ekipler, plaka bilgilerinden yola çıkarak aracı E.D’nin (29) kullandığını tespit etti. Sultanbeyli’de oto tamirhanesi işlettiği anlaşılan E.D. gözaltına alındı. Şüphelinin, olayı kendisine ilişkin cazibeli ile gerçekleştirdiği, 23 bahisten 56 cürüm kaydı bulunduğu tespit edildi.

Şüphelinin yakın ilçelerden modeli düşük ve modifiye edilmeye uygun araçları birebir teknikle çaldığı, kimilerini parçaladığı, kimilerini ise kendi tamirhanesinde eksiklerini tamamladıktan sonra şase numaralarını değiştirerek sattığı belirlendi.

Sultanbeyli’de bir viyadük altında plakaları sökülmüş ve üstü kapatılarak gizlenmiş halde bulunan çalıntı araba, sahibine teslim edilmek üzere koruma altına alındı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde oto hırsızlığı cürmünden adliyeye sevk edilen kuşkulu hakkında isimli denetim kararları uygulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu