Yaşam

Keçiören Halk Oyunları ile Kutlandı

AFTAD Gençlik Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu ve Keçiören Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Yıl Sonu “Yedi Bölge Tek Yürek” Halk Oyunları Gösterisi ilçedeki Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Çeşitli yaş gruplarından halk dansçılarının sahne aldığı etkinlikte Anadolu’nun çeşitli yörelerinden halk oyunları sahnelendi. Gece boyunca vatandaşlar cümbüşlü anlara tanık oldu.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “Alman Enstitüsünün yaptığı son araştırmaya göre Türklerin 9 bin 500 yıllık bir tarihi var. Geniş, zengin ve derin bir tarihimiz var. Müziğimiz, folklorumuz ve sanatımız dünyaca ünlüdür. Eserlerimizi, kimliğimizi, kültürümüzü ve zenginliğimizi yaşatmalıyız. Atatürk, ‘Sanatsız bir milletin can damarlarından biri kopmuş demektir’ diyor. Kültür ve sanatını kaybetmiş milletlerin can damarlarından biri kopmuş demektir. Günümüzde icra edilen halk oyunlarının tamamı geçmişimiz ve geleceğimizin bütünleşmesidir. Bu düzenlemenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberkadisehri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu