Haber

Muharrem İnce: Türkiye’yi PKK’lılara ve marjinallere teslim etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine çok az bir süre kaldı.

Bu kapsamda çalışan cumhurbaşkanı adaylarından biri de Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce.

Muhalefetin ‘aday’ baskısına rağmen çalışmalarını sürdüren İnce, mide kanseri nedeniyle 66 yaşında hayatını kaybeden teyzesinin kızı Aşire Öztürk’ün cenazesine katılmak üzere memleketi Yalova’nın Elmalık köyüne geldi.

Türkiye’nin kutuplaşmış bir halde seçime gittiğini ve Türkiye’nin ikiye bölündüğünü öne süren İnce, “İktidarı eleştirirseniz size terörist, muhalefeti eleştirirseniz bölücü derler. Türkiye bunu hak etmiyor.”dedi.

“Türkiye’yi ötekileştirilmişlere ve PKK’lılara teslim etmeyeceğiz”

Muharrem İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de yeni bir yol olmak istiyoruz, üçüncü bir yol olmak istiyoruz. Atatürkçüler, cumhuriyetçiler, aklı başında olanlar, orta sınıflar… Türkiye’yi ötekileştirilenlere teslim etmeyeceğiz. PKK’lılara teslim olmayacağız.” , Hizbullahçılar, FETÖ’cüler ve onların desteğine ihtiyacımız olacak.” Türkiye’yi geri getiremeyiz. Türkiye’nin buna hakkı yok. FETÖ’cülerle, PKK’lılarla, Hizbullahçılarla işbirliği yapmadan bu düzeni parçalayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

‘Birden fazla genç imzacı var’

Bunu gençlerle yapın “Her Türlü Engele Rağmen Yapacaklarını”İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için 110 bin imza atanların çoğunluğunun gençler olduğunu söyledi.

İnce, “Yaşama sevinciyle umutları yeşerterek Türkiye’nin önünü gençlerle ve kadınlarla açacağız. Türkiye’yi bu uçurumun kenarından çekip çıkaracağız.”söz konusu.

İnce konuşmasının ardından cenaze namazına katılarak caminin önünde bekleyen yakınlarına başsağlığı diledi.

Aşire Öztürk’ün cenazesi köy mezarlığına defnedildi.

haber-umraniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu