Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop: İşler büyük ölçüde iyi gidiyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Kahramanmaraş Afet Uyum Merkezi’nde yaptığı açıklamada, “Şu anda gördüğümüz tablo, büyük ölçüde hizmetlerin sunumunda, özellikle de barınma ve diğer acil ihtiyaçlar, elektrik ve su temininde, organizasyon tamamlanmış gibi görünüyor” dedi.

Depremzedelerle iftar için Kahramanmaraş’a gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, önce afet uyum merkezini ziyaret etti. Burada Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Samsun Valisi Zülküf Dağlı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e kentte altyapı, barınma, gıda ve diğer ihtiyaçların karşılanması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verilerek, çıkışta değerlendirmelerde bulunuldu.

Depremin ardından Kahramanmaraş’a geldiğini hatırlatan Şentop, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’a iftar vesilesiyle geldik. Merkezdeki ilçeler ve diğer ilçeler olmak üzere arkadaşlarımızdan buradaki son durum hakkında bilgi aldık. Daha önce de depremden 4-5 gün sonra ziyaret etmiştim. diğer acil ihtiyaçların karşılanması, elektrik ve su temininde çalışmalar ve düzenleme tamamlandı.Tabii ki bölgede büyük bir yıkım ve afet ile karşı karşıyayız, başta Kahramanmaraş olmak üzere illerimizde büyük bir yıkım var. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■”) bir şekilde organize edilmiş olması büyük bir başarıdır. ve vatandaşlarımızın konutlarında, kalıcı konutlarda yaşamalarını sağlamak.”

afsin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu