Haber

Vestel Çalışanı İbrahim Gürlekci Ağrı Dağı’na Tek Başına Tırmandı

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından Vestel’de çalışan İbrahim Gürlekci, 5 bin 137 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek zirvesi olan Ağrı Dağı’na tek başına tırmandı.

İbrahim Gürlekci, 11 Eylül Pazartesi günü ilçedeki 2 bin 200 metre yükseklikteki Çevirme mezrasından Ağrı Dağı’na 5 bin 137 metre yükseklikteki zirveye ulaşma hedefiyle tırmanmaya başladı. 3.200 metrede kampa ulaşan ve ilk geceyi oradaki kamp çadırında geçiren Gürlekci, ertesi gün yeniden tırmanışa başladı. Yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen 4 bin 150 metre yükseklikteki kamp 2’ye ulaşan Gürlekci, zirvedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle çarşamba günü kamp 2’de dinlendi. Perşembe günü saat 02.00’de tepe tırmanışına başlayan Gürlekci, saat 07.30’da Türkiye’nin en yüksek zirvesi olan 5 bin 137 metrelik Ağrı Dağı’na ulaşarak ilk solo tırmanışını gerçekleştirdi.

Gürlekci, iş hayatında olduğu gibi güçlü takım ve grup ruhunu ön planda tutan, yüksek disiplin gerektiren ve kendine has ilkeleri olan dağcılığın alpinizm ve ekspedisyon dallarında Vestel sponsorluğunda Türkiye’yi ve Vestel’i ulusal ve uluslararası tırmanışlarda temsil etmeyi hedeflediklerini belirtti. . – MANİSA

savur-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu