Haber

Ayhan Bora Kaplan İzmir’e transfer oldu

Ayhan Bora Kaplan, ‘suç örgütü lideri’ olduğu gerekçesiyle Ankara’da düzenlenen operasyonda yakalandı. Yanındakilerle birlikte gözaltına alınan Kaplan, daha sonra tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderildi.

Sözcü’den Hürmet Öztürk’ün haberine göre, Ankara’da organize suç örgütü yöneticiliği suçundan tutuklanan Ayhan Bora Kaplan, Sincan Cezaevi’nden İzmir’deki bir cezaevine nakledildi.

Ne oldu?

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Hatalar Şube Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz hafta “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “kasten yaralama”, “kişiyi suçtan mahrum bırakma” iddialarıyla Ayhan Bora Kaplan ve onun soyadını taşıyan örgüt hakkında çalışma başlattı. onların özgürlüğü”.

Gözaltına alınan 29 şüpheliden aralarında örgütün başında olduğu iddia edilen Kaplan’ın da bulunduğu 14 kişi tutuklandı. 15 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Çete lideri Ayhan Bora Kaplan, geçtiğimiz cumartesi günü iki refakatçisinin yardımıyla Esenboğa Havalimanı VIP salonunu kullanarak yurt dışına çıkmaya hazırlanırken polis tarafından yakalandı. Kaplan’ın üzerinde yüklü miktarda para ve uyuşturucu bulundu. (HABER MERKEZİ)

haber-persembe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu